Engelsiz Bankacılık A A

Bankamız, engelli müşterilerimizin bankacılık ürün ve hizmetlerine daha kolay ulaşması sağlamak amacıyla hayata geçirdiği proje ile engelli müşterilerimize yönelik hizmetlerimizin ulaşılabilir olmasını hedeflemektedir.

Bankamız bu kapsamdaki hedeflerini, ‘5378 sayılı Engelliler Hakkındaki Kanun’ ve 1 Ocak 2017 tarihinde yürürlüğe giren ‘Bankacılık Hizmetlerinin Erişilebilirliğine Dair Yönetmelikte’ yer alan kriterlere göre belirlemiştir.

Bu doğrultuda en az %40 engellilik durumu olan müşterilerimiz, engellilik durumunu belirten belgelerle şubelerimize başvurmaları halinde, aşağıdaki hizmetlerden öncelikli olarak yararlanabileceklerdir.

Bu proje kapsamında yapılan çalışmalar;

Engelli müşterilerimizle daha etkin iletişim kurulabilmesi amacıyla çalışanlarımıza işaret dili eğitimi verilmiştir.

Bankacılık hizmetlerimize yönelik temel sözleşmelerin sesli bilgilendirme ile web sitemiz üzerinden erişilebilir olması çalışmaları tamamlanmıştır.

Engelli müşterilerimize çeşitli işlem kolaylıkları, öncelikler ve avantajlar sunulmasına olanak sağlayacak sistem altyapı çalışmalarımız tamamlanmış ve faaliyete geçirilmiştir.

Şubelerimizde;

Şube girişlerimiz ortopedik engelli müşterilerimizin erişimine uygun hale getirilmiştir.

Hizmet alanlarımız, engelli müşterilerimizin sorunsuz hizmet alacağı şekilde düzenlenmiştir.

Şubelerimizin kapılarına görme engelli müşterilerimizin bilgi alabilmesi için şube adı ve çalışma saatlerini gösteren Braille alfabesi ile yazılmış kabartma yazı eklenmiştir.

Braille alfabesi bilgilendirme panosu ile görme engelli müşterilere Şubemizde Engelsiz Bankacılık işlemlerinin yapıldığı bilgisi verilmektedir.

Şubelerimizde, görme engelli müşterilerimizin en yakın şube personelinden bilgi alabilmesini sağlayacak şekilde hissedilebilir yürüme yüzeyi oluşturulmuştur.

Yukarıda belirtilen hak / hizmetlerden 70 yaş ve üzeri olan tüm müşterilerimiz de herhangi bir bildirim yapılmasına gerek kalmadan faydalanabilirler.


Konu hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen müşterilerimiz en yakın şubemiz ile irtibata geçebilirler.